Gazete Ekin

“ALGI DEĞİL, ÇÖZÜM ÜRETİN”

“ALGI DEĞİL, ÇÖZÜM ÜRETİN”
394 views
11 Kasım 2020 - 13:14
CHP Tuzla İlçe Başkanı Av. Eren Ali Bingöl, deprem üzerinden siyaset yapan ve Tuzlalılar üzerinde olumsuz algı oluşturmaya çalışanlara belgeler ve kanıtlarla seslendi.

 

İzmir nedeniyle hayatını kaybeden yurttaşlarına Allah’tan rahmet dileyen ve üzüntüyle bugün bir takım açıklamalar yapmak istediğini söyleyen Bingöl, “AK Parti deprem üzerinden siyaset yapmaktadır. Belediye başkanı, Tuzla Belediye Meclisinden bir mahallemizde bulunan 77 dönümlük alanın rezerve yapı alanı ilan edilmesi ile  Meclis üyesi arkadaşlarımız yetkinin içeriğini ve yetkinin hangi gerekçelerle istendiğini incelemek adına bilgi ve belgeler talep ettiler” dedi.

20 futbol sahası büyüklüğünde bir alanda sınırsız yetkiyi bir karar ile belediye başkanına bırakmadan önce alanın krokisi, binaların durumunun incelenip incelenmediği birçok teknik inceleme gerektiğini, bu alanda belediye başkanının sınırsız yetki istediği dosyada sadece 3 sayfadan oluşan bir evrak olduğunu ve eksik evrakların dosyaya sunulması taleplerinin de reddedildiğini belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet İttifakı olarak İlçelerinde  görevlerinden biri de Belediye Meclisi mekanizması ile Belediye Başkanını denetlemek ve alınan kararların kamu yararına uygunluğunu desteklemek olduğunu söyleyen Bingöl, “Hayır oyu kullanmamızın gerekçesi asla depreme karşı kentsel dönüşüm projeleri ile alakalı değildir. Aksine geçmişte olduğu gibi gelecekte de depremin zararlarının önüne geçilmesi adına yapılan tüm faaliyetleri desteklemekteyiz. Nitekim İlçemizde deprem çok büyük bir tehlikedir” diyerek, Aydınlı Mah. Konaşlı Mevkii, M. Sinan Mah.’de bulunan 726 Parsel, E-5’in altında bulunan 40-50 yıl önce inşa edilmiş ve riskli durumda bulunan binaların deprem anında herkesi kaygılandırdığını ve hızlıca çözüm beklediklerini söyledi. Hayır oyu kullanmalarının nedeni ise, “Tuzla’da istenen bu yetki ile yapılacakların Kentsel Dönüşüm mü yoksa Rantsal Dönüşüm mü olduğunun belli olmamasıdır!” diyerek dile getirdi.

(Haber Merkezi)

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.