Gazete Ekin

CHP’den ‘fezleke’ tepkisi: MHP AKP’nin tetikçiliğini yapıyor

CHP’den ‘fezleke’ tepkisi: MHP AKP’nin tetikçiliğini yapıyor
297 views
14 Kasım 2020 - 15:52
MHP Komisyonu’nun suç duyurusu üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında fezleke hazırlanmasına tepki gösteren CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “MHP’nin, Genel Başkanımızın çeşitli demeçlerini inceleyip Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunması açıkça AKP iktidarının tetikçiliğini yapmaktır” dedi. CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ise “Saray duvarları arasında korkunun ne kadar egemen olduğunun göstergesi” diyerek tepkisini gösterdi.

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, İzzet Ulvi Yönter ve İsmail Faruk Aksu’dan oluşan MHP’nin Komisyonu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşma dökümlerini inceleyerek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Bu suç duyurusunu işleme koyan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Kılıçdaroğlu’nun dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırladı. TBMM Başkanlığına sunulan fezlekede, MHP’nin dilekçesinde yer alan Kılıçdaroğlu’nun 7’si grup konuşması olmak üzere 10 farklı konuşmasına yer verildi. Kılıçdaroğlu’nun 7 konuşmasında suç unsuru olmadığı belirtilirken, “Selahattin Demirtaş’ın tutukluluğunu ve belediyelere kayyım atanmasının eleştirmesi ve iktidarın yargıyı siyasallaştırdığı” sözleri suç unsuru sayıldı.

ÖZKOÇ: MHP, AKP’NİN TETİKÇİLİĞİNİ YAPIYOR 

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, AKP iktidarının muhalefeti bastırmaya çalıştığını söyleyerek, MHP’ye ‘ülke gerçeklerine dönme’ çağrısı yaptı. Özkoç, tepkisini şöyle dile getirdi:

“AKP’nin 18 yıllık iktidarı sonucunda Türkiye’de hukuk, sağlık, eğitim ve ekonomi gibi birçok alanın iflas ettiğini görüyoruz. AKP iktidarı ülkeyi yönetemez duruma gelince bunun karşısında olan, ‘ülke doğru yönetilmiyor’ diyen muhalefeti bastırmaya çalışıyor. Sesini çıkaranı hapse atıyor, yargılıyor. Kemal Kılıçdaroğlu, bu süreçte muhalefetin ve toplumun farklı kesimlerinin sesinin duyulması ve demokrasinin yeniden güçlenmesi için güçlü adımlar atıyor. Bu kuşkusuz Cumhur İttifakı’nı rahatsız ediyor. MHP’nin, Genel Başkanımızın çeşitli demeçlerini inceleyip Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunması açıkça AKP iktidarının tetikçiliğini yapmaktır. MHP ülke gerçeklerine dönmelidir, vatandaşın sorunlarına derman olmalıdır. Muhalefeti sindirme girişiminde bulunanlar unutmasın ki ne Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ne de diğer milletvekillerimiz gerçekleri söylemekten ve vatandaşın menfaatini savunmaktan vazgeçmeyecektir.”

Haber : Cumhuriyet Gazetesi
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.