Gazete Ekin

CHP’li Başevirgen: İş çığırından çıktı

CHP’li Başevirgen: İş çığırından çıktı
341 views
24 Kasım 2020 - 14:06
Türkiye’de Covid-19 vaka sayılarında ürkütücü bir şekilde artış yaşandığını ifade eden CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Manisa’da günlük vaka sayasının 3 bine çıktığını belirterek, “Manisa’da vakaların önü alınamıyor, iş çığrından çıktı’’ ifadelerini kullandı. Başevirgen, gerçek vaka sayılarının açıklanmaması sebebiyle artışın önüne geçilemediğine dikkat çekti.

 

Türkiye’de Covid-19 ile mücadele konusunda ek önlemlerin getirilmesine karşın vaka sayısı artışının önüne geçilmediğini dile getiren CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Manisa’nın corona virüsü tablosunun kırmızı alarm verdiğini söyledi.

VAKA SAYISI 3 BİN, HANE İÇİ BULAŞ ÇOK YÜKSEK

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Manisa’da günlük vaka sayısının 3 bine çıktığını iddia ederek, özellikle hane içi bulaş sayısının yüksek olduğunu söyledi.

Türkiye’de olduğu gibi Manisa’da da vaka sayısı artışının önüne geçilemediğini söyleyen CHP’li Başevirgen, vaka artışına rağmen komşu ve ev ziyaretlerinin engellenemediğine dikkat çekti.

CHP’li Başevirgen yaptığı açıklamada, “Manisa’da durum çok vahim. Günlük pozitf hasta sayısı 3 bini buldu. İyileşen hasta sayısından fazla yeni hasta geliyor. Hastaneler hınca hıç dolmuş durumda. Özellikle hane içi bulaş çok yüksek. Komşu ve ev ziyaretleri nedeniyle en az 5-6 kişiye birden Covid-19 bulaşıyor. Doluluk nedeniyle hastaneye yatırılamadığı için ölen bir vakamız daha var. Kula’dan Manisa’ya sevk edilip burada yatak bulunamadığı için hastaneye kabul edilemeden hayatını kaybeden bir vatandaşımız daha oldu. Bütün hastanelerin ve yoğun bakım servislerinin kapasiteleri doldu. Ek yataklarla idare edilmeye çalışılıyor. Tek yataklı odaya bir iki yatak daha eklenerek, aynı odada üç Covid-19 hastası yan yana yatırılıyor” ifadelerini kullandı.

BİR İLÇEDE 3 GÜNDE 22 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Manisa’daki yoğun bakım ünitelerinin maksimum kapasite çalıştığına dikkat çeken CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, il genelinde Covid-19 sebebiyle ölen kişilerin sayısında artış yaşandığını belirtti.

CHP’li Başevirgen yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi; “Merkezde ve ilçelerde özellikle ağır hasta sayısında çok artışımız var. Hastalarımızın çoğu yoğun bakım ihtiyacı olan hastalar. Gelen hasta mecburen günlerce hastanede yatıyor.  Taburcu edilen hasta olmadan yeni hasta alınamıyor. Sadece Turgutlu ilçemizde günlük 400 vaka tespit edildi. Turgutlu’da 3 günde Covid-19 nedeniyle 22 kişi hayatını kaybetti. Manisa’da vakaların önü alınamıyor, iş çığrından çıktı”

Manisa’da yoğun bakımların dolu olması sebebiyle hastanelerde kullanılmayan alanların yoğun bakıma çevrildiğini söyleyen CHP’li Başevirgen ayrıca, hastanelerde solunum cihazlarının yetersiz olduğunu ve hem hastaların hemde doktorların büyük sıkıntı yaşadığını iddia etti.

Haber : Sözcü Gazetesi
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.