Gazete Ekin

CHP’li vekil Hulusi Akar’a ‘o gemi ne zaman gelecek?’ diye sordu

CHP’li vekil Hulusi Akar’a ‘o gemi ne zaman gelecek?’ diye sordu
371 views
23 Kasım 2020 - 11:05
CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Mart ayından bu yana yaklaşık 9 aydır karantina altında tutulup ailelerine hasret yaşayan Deniz Kuvvetleri çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve mağduriyetlerinin giderilmesini isteyerek Meclis gündemine taşıdı.

 

Mart ayında korona virüs vakalarının Türkiye’de görülmesiyle beraber Deniz Kuvvetlerine bağlı gemideki personel karantina altına alındığını ve 9 aydır gemilerde tutulduğunu ve aylardır seslerini sosyal medya üzerinden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a seslerini duyurmaya çalışan ailelerin sesini SÖZCÜ duymuştu. CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, konuyu meclis gündemine taşıyarak Akar’ın yanıtlaması istemli soru önergesi verdi.

“DÜZENLEME YAPACAK MISINIZ?”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından yanıtlaması istemiyle verilen soru önergesinde Barut, şu sorulara yanıt aradı:

“1- Salgın süreci boyunca Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı gemilerde karantinada bulunan kaç asker ve görevlimiz vardır? Bu kişiler ne kadar süredir karantina altındadır?

2- Ailelerinden ve sevdiklerinden uzakta karantinada kalan bu kişilerin, onların ailelerinin yaşadıkları sorunlardan haberiniz var mıdır? Varsa çözüm için bir planınız bulunmakta mıdır?

3- Salgınla mücadele kapsamında kamuda esnek çalışma, özel sektörde evden çalışma, maske, mesafe ve hijyen

kuralları belirlenerek önlem alma gibi uygulamalar, Deniz Kuvvetleri Komutanlığımızın gemilerindekiler için düşünülemez mi?

4- Gemilerde karantinada kalan asker ve personellerin sorunlarına çözüm üretmek için dönüşümlü çalışma, düzenli test, vardiyalı görevlendirme gibi çalışma düzenine ilişkin alternatif düzenlemeler yapacak mısınız?

5- Gemilerde ailesi, eşi ve çocuklarına hasret kalan, evlerinde kocasını, oğlunu, kızını, babasını bekleyen insanların yaşadığı sorunların çözümü noktasında herhangi bir açıklamanız olacak mı?”

Haber : Sözcü Gazetesi
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.