Gazete Ekin

Gelecek Partisi KK üyesi Özdağ dan itiraf

Gelecek Partisi KK üyesi Özdağ dan itiraf
625 views
23 Mayıs 2020 - 16:52

AKP’li eski vekil Selçuk Özdağ’dan itiraf gibi açıklamalar: Aslında iyi gibi görünen yıllar…

‘Başkanlık sistemi ile her sorun çözülecek dediler, alın size başkanlık sistemi’ diyen Gelecek Partisi KK üyesi Özdağ, halkın yoksullaşmasına ilişkin de ‘aç it fırın yıkar’ benzetmesi yaptı.

18 yıllık AKP iktidarında Recep Tayyip Erdoğan’ın yardımcılığı ve milletvekilliği görevlerinde bulunan Gelecek Parti Kurucular Kurulu üyesi Selçuk Özdağ, geçen sene istifa ettiği eski partisinin ülkeyi yönetme biçimini eleştirdi.

Eski Başbakan ve Gelecek Partisi Kurucu Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun “Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa birçok insan insan yüzüne çıkamaz. Bizi bugün eleştirenler insan yüzüne çıkamazlar, açık söylüyorum” şeklindeki itiraf niteliğindeki açıklamasının ardından, eski AKP’li Özdağ’dan da ekonomi alanında itiraf niteliğinde açıklamalar geldi.

“Dolar 7 TL sınırını aştı hala sanal başarı hikayeleri ile toplumu uyutacaklarını sanıyorlar” diyen ve şu an eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ekibinde yer alan Özdağ, kendisinin de yönetiminde olduğu AKP hükümetlerinin önceki dönemlerine ilişkin konuştu.

Özdağ, “Geçmişte Merkez Bankası’nın müdahaleleri ile döviz baskı altına alınabiliyordu. İhtiyaç akçesi bile tüketildi. İşsizlik Fonu kullanıldı, ülkenin en değerli fabrikaları satıldı, aslında iyi gibi görünen yıllar bir mirasın satılarak durumun idare edilmesinden başka bir şey değildi” dedi.

‘ALIN SİZE BAŞKANLIK SİSTEMİ’

“Başkanlık sistemi ile her sorun çözülecek dediler, alın size başkanlık sistemi. Çözülmüş tek bir sorun gösterin, eyvallah diyeyim. Tam tersine eski sorunlar büyüdü, ilaveten yeni sorunlarımız oldu” ifadeleriyle başkanlık sistemini eleştiren Özdağ, yeni “paralel yapılar” olduğunu ifade etti.

“Muhalif bir partide olsam bile ülkenin iyi yönetilmesini isterim” ifadelerini kullanan Özdağ, yoksullaşmaya ilişkin ise “teşbihte hata olmaz” diyerek “Aç it fırın yıkar” benzetmesi yaptı. ve AKP siyasetinin çöküşü haberini verdi.

bizlerde Gelecek Partisi Kurucu Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve arkadaşlarının bu söylevleri sık sık dile getirdiğine şahit olduk.aslında merak edilen tavır genel seçimlerde AKP ile iş birliğine girilecekmi yoksa karşı ittifaktamı hareket edecekleridir.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.