Gazete Ekin

Gümüşhane’de, 729 konut heyelan bölgesine yapılacak iddiası

Gümüşhane’de, 729 konut heyelan bölgesine yapılacak iddiası
411 views
25 Kasım 2020 - 12:15
Gümüşhane’de 2012 yılında heyelan bölgesine yapılan devlet hastanesinden sonra şimdi de AKP’li Belediye tarafından yine heyelanlı bölgeye 729 konut yapılacağı iddia edildi.

 

Gümüşhane’nin Bağlarbaşı mevkiinde yapımına 2012 yılında başlanan ve 51 milyon liraya mal olan 8 katlı, 200 yataklı ve bünyesinde 10 ameliyathane ile 30 yoğun bakım ünitesi bulunan yeni devlet hastanesinin inşaatı 2015 yılında tamamlandı. Ancak bir süre sonra hastane binasında ve zemininde çatlaklar oluştu.

Yapılan araştırmada hastane zemininde heyelan riski olduğu ortaya çıktı. Şimdi de kent merkezindeki Mornut mevkiinde AKP’li Belediye tarafından GÜMSAŞ A.Ş’ye 729 konut ve 65 işyeri yapımına Eylül ayında kurban keserek başlandı. Ancak CHP İl Başkanı Bedri Ağaç, bölgenin tıpkı hastane gibi heyelan alanı olduğunu ileri sürdü.

RUHSATSIZ YAPIMA BAŞLADILAR

GÜMSAŞ şirketinin başlatmış olduğu konut projesinin ruhsat alınmadan başlatıldığı belirten Ağaç, “Bu ilde ruhsatsız bir inşaatın üstelik belediye eliyle başlatılmış olması kabul edilemez. GÜMSAŞ, ihale yapmadan ya da usulüne uygun davranmadan işi Trabzon merkezli bir şirkete verilmiş.

Cumhurbaşkanının Gümüşhane ziyaretinde ‘Artık dikey yapılaşmayı bitirin, yatay yapılaşmaya gidin. Yani yüksek katlı bina yapımını sonlandırın’ sözlerine rağmen, dikey yapılaşma bu ilde devam ediyor ve bu projede olduğu gibi bu talimat; bizzat bu işi denetlemesi ve planlaması gereken Belediye tarafından ihlal ediliyor” diye konuştu.

Haber : Sözcü Gazetesi
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.