Gazete Ekin

Hoş Geldin Gazete Ekin

Hoş Geldin Gazete Ekin
Levent ÇELİK( [email protected] )
576 views
05 Mayıs 2020 - 22:43

Yaşadığımız topraklara bir borçtur EKİN. Yaşam hakkımızın karşılığı doğadır EKİN. Kadın genç çocuk insanlığa enternasyonal bir bakıştır EKİN. Başarı saygı güvendir EKİN. Bize inanan güven birlikte olanların 30 yıllık türküsüdür EKİN. Biz arpa buğday yulaf demeden ektik EKİN i. Neden ayıralım Alevi, Sünni, Laz, Türk, Kürt diye insanımızı. Yeterince ayırmadılar mı bizi birbirimizden tarihler boyu. Yeterince katletmediler mi gün be gün. Aç kalmadık mı? Bir avuç toprağa, bir tohuma. Bir fidan a muhtaç olmadık mı? Her zaman olduğundan daha güçlü söylemeliyiz türkülerimizi, daha güçlü oynamalıyız horonumuzu, daha güçlü çekmeliyiz halayımızı. Daha bir başka sarılmalıyız birbirimize. Fikir duygu ve düşüncelerimizi saygı ile sergilemeliyiz. Kimseyi ötekileştirmeden. Yanlı yansız demeden. Toplumumuzu ayrıştırmadan. İşte tam bu yüzden Gazete EKİN Radyo’ya sizleri davet ediyoruz, Okuyup okutalım. Dinleyip dinletelim ki sesimiz olsun dayanışmaya en güzel örneğimiz olsun. Birliğimiz bin olsun. İçeriğinde kendimizi bulduğumuz bir Gazeteniz Radyonuz olsun.

Gazete EKİN Radyo: Sosyal ve toplumsal dayanışma ruhu içerisinde paylaşımcı bir tutum ve anlayışı kendisine kılavuz edinip, Ulaşabildiği her yerin, her vatandaşın tüm ciddi sorunlarını kamuoyuna taşıyabilmek amacı ile hareket etmeyi sesleri olmayı görev edinecektir.
Gazete EKİN Radyo: Sorunları haber yapmayla kalmayıp, çözüm yollarının takipçisi olacak. Nereden gelirse gelsin toplum vicdanını yaralayan haksızlığa karşı çıkmayı, mücadele etmeyi bir insanlık borcu olarak görecektir.
Gazete EKİN Radyo: Dünya, Türkiye, yerel siyasetin takipçisi ve değerlendirmede öncüsü olacaktır.
Gazete EKİN Radyo: Toplumu ayrıştırmayan ötekileştirmeyen her düşünceye açık, Doğanın ve sokak canlılarının en büyük dostu ve koruyucusu olacaktır.
Gazete EKİN Radyo: Ataerkil toplumun değer yargılarının ve toplumsal cinsiyet ayrımcılığının yol açtığı tüm kadın sorunları ile ilgili kadınlarla tam dayanışma içerisinde olacaktır.
Gazete EKİN Radyo: yaşlı bakıma muhtaç insanlarımız ve gençlerimizin sesi sorunlarının takipçisi olacaktır.
Gazete EKİN Radyo: sivil toplum örgütlerinin sesi destekçisi ve yaptıkları çalışmaların en yakın takipçisi ve destekçisi olacaktır.
Gazete EKİN Radyo: kadim ANADOLU halklarının örf adet ve geleneklerinin günümüze taşınmasında katkı ve önderlik yapacaktır.
Gazete EKİN Radyo: uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele edip, ilgili kurumlarla dayanışma içerisinde olacak ve toplumsal bilincin oluşmasına katkı sunacaktır.
Gazete EKİN Radyo: salt para kazanma amacı gütmeyip esnaf, sanatkâr ve STK nın sesi olacaktır.
Gazete EKİN Radyo: bulunduğu her yerde ve yaşamın her anında TOPLUM VİCDANININ SESİ olacak ve bu ilkelerden şimdiye kadar vaz geçmediği gibi şimdide vazgeçmeyecektir.

Gazete EKİN Radyo yönetimi olarak: Söz bizim çünkü biz halkız şiarını birlikte söyleyip, birlikte hareket ettiğimiz, dayanışma içerisinde olduğumuz EKİN ailesine, Bizi var eden inanan cefakâr dostlarımıza,
Bizlere mücadelemiz boyunca sabır gösteren eş ve çocuklarımıza, EKİN e desteğini esirgemeyen varlığıyla güç katan halkımıza teşekkür ediyor, toprağa düşen tüm basın emekçilerini saygıyla anıyoruz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.