Gazete Ekin

İzmir ile bir dayanışma da Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinden

İzmir ile bir dayanışma da Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinden
425 views
13 Kasım 2020 - 20:07
Özel Haber – İlknur HAYLAZ

 

Bornova Kadın Dayanışma Derneğinin İzmirli depremzedelere yardım çağrısına bir destek de Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinden geldi. Dernek pek çok kadınla birlikte mahallede ihtiyaç malzemelerini topladı.

 

İzmir depremi ardından Bornova Kadın Dayanışma Derneğinin (BORKAD) başlattığı kampanyaya Esenyalı Kadın Dayanışma Derneği de emekçi kız kardeşleriyle birlikte destek verdi.

Esenyalı Kadın Dayanışma Derneğinde emekçilerin birbirinden başka çaresi olmadığını, bu dayanışmaya sessiz kalmamaları gerektiğini söyleyen kadınlar bir kampanya başlatıp malzemeleri İzmir’e gönderdiler.

Depremzedelerin, başta çocuklar ve kadınlar olmak üzere kendi kaderlerine terk edildiğini bu nedenle ağırlıklı olarak BORKAD’ın da çağrısı üzerine “çocuk bezi, ped, ıslak mendil, battaniye, maske” gibi malzemeleri dayanışma ile topladıklarını söyleyen kadınlar, başta çalıştıkları fabrikalar olmak üzere, iş yerlerinde, oturdukları sokaklarda, binalarda kampanyaya destek topladıklarını söylediler. Kadınlar “İzmirli kız kardeşlerimiz adına yapılan dayanışma kampanyası birçok destek aldık” diye ekledi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.