Gazete Ekin

KILIÇDAROĞLUNDAN ERDOĞANA

KILIÇDAROĞLUNDAN ERDOĞANA
516 views
11 Ocak 2021 - 13:00

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye olarak basın özgürlüğünden hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz” ifadesini kullandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da “Cumhurbaşkanı pozisyonundaki kişi, bir gazetenin ismini vererek ‘Bu gazeteyi almayın, ben de zaten okumuyorum’ diyebiliyor. Böyle bir ortamda basın özgürlüğünden nasıl söz edebilirsiniz?” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle yayımladığı mesajında, “Türkiye olarak basın özgürlüğünden hiçbir zaman vazgeçmeyeceğimiz gibi, bu kavramın istismar edilmesine de içeride ve dışarıda ülkemiz aleyhine kara propaganda için kullanılmasına da asla müsaade etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Halk TV, KRT ve TELE 1’in ortak yayınında gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Cumhurbaşkanı pozisyonundaki kişi, bir gazetenin ismini vererek, açıkça, ‘Bu gazeteyi almayın, ben de zaten okumuyorum’ diyebiliyor. Ne demek bu yani? Böyle bir ortamda basın özgürlüğünden nasıl söz edebilirsiniz?” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 gün önce bazı medya kuruluşları ile sosyal medya kullanıcıları tarafından manipüle edilen Ayasofya haberi nedeniyle “Ben SÖZCÜ gazetesini okumuyorum. Kimse de lüzumsuz yere buna para verip almasın” demişti.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.