Gazete Ekin

“Pandemi var” gerekçesiyle çocuğunun velayeti sağlık çalışanı kadına verilmedi

“Pandemi var” gerekçesiyle çocuğunun velayeti sağlık çalışanı kadına verilmedi
355 views
26 Kasım 2020 - 13:42
Ordu’da 112 Acil’de hemşire olarak görev yapan C.D’nin çocuğunun velayeti, “Kovid-19 riski” gerekçe yapılarak boşandığı erkeğe verildi. İzmir’deki sağlık emekçileri karara tepki gösterdi.

 

Ordu’da sağlık çalışanı bir kadının “Kovid-19’un yüksek bulaşıcılığında görev yapıyor olması” gerekçe gösterilerek çocuğunun velayeti boşandığı eşine verildi. Karara İzmir’deki sağlık emekçilerinden tepki geldi.

Ünye Kent Gazetesinden Yücel Arslanteke’nin haberine göre, Ordu’nun Altınordu ilçesinde yaşayan ve 112 Acil’de hemşire olarak görev yapan C.D, eşi M.A.D’den boşanmak üzere Ordu 2. Aile Mahkemesine başvurdu. M.A.D mahkemeden 5 buçuk yaşındaki çocuğun velayetinin kendisine verilmesini talep etti. C.D’nin hemşire olması sebebiyle Kovid-19’u gerekçe gösteren mahkeme, çocuğun velayetini annesine vermedi. Mahkemenin kararında “Koronavirüs hastalığının yüksek bulaşıcılığı göz önünde bulundurularak bu aşamada müşterek çocuğun geçici velayetinin babasına verilmesinin çocuğun yüksek yararına olacağı yönünde ara karar verildi” ifadeleri kullanıldı.

Salgın sürecinde Kovid- 19 ile ilgili birimde çalışmayan anne C.D, hemşire olarak görev yapması nedeniyle verilen bu kararı Sağlık Bakanlığına bildirdi.

Mahkemenin kararına tepki gösteren İzmir’deki sağlık emekçileri, Kovid-19’un velayet verilmesi için gerekçe olmayacağını dile getirdi.

Haber : Evrensel Gazetesi
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.